Hadi sizde 14 günlük kahve detoksuna katılın!

Öğrencilik sonra da iş hayatı derken sigara bağımlılığı gibi kahve bağımlılarından olduğumu farkettim . Kahve yi özellikle Türk kahvesini 1-2 fincan içerseniz zararı yok hatta faydalarından yararlanırsınız. Ama ben günde 4 fincana kadar çıkabiliyorum ve hatta bazen 2 fincan da filtre kahve içiyorum. O yüzden zararlarını da hissetmeye başladım. Fazla Kahve yani kafein tükettiğinizde, uyku düzenimin bozulmaya başlaması, kalp çarpıntısı,kalp kasının zayıflaması,el titremesi ,bazen asabileşme,mutsuzluk,can sıkıntısı,anksiyete,keyifsizlik,stres,susuzluk ,ciltte kuruluk,beyinde bulanıklık,kulak çınlaması,bazen baş dönmesi,tansiyonun çıkması, eğer şekerle birlikte fazla kahve içiyorsanız uzun süre sonra diyabet 2 riski,dişlerinizin rengine,minesine zararı ve hatta çürüklere,böbreklerinize ekstra yük bindirerek toksinleri atacağına kahve ile yorulmasına,karaciğere,migren ve başağrılarına,vs sebep olabiliyor. Bunlar hayat kalitenizi maalesef düşürür.Ben bunlardan bazılarını hissettiğim için bugün ani kararla 14 gün kahveyi hayatımdan çıkararak sağlığımın ne kadar değişeceğini görmek için sabırsızlanıyorum. Hadi sizde bana katılın birlikte yapalım…

Herkesin vücut yapısı,genetiği farklı olduğu için bana 2 bardak kahve dokunur başkasına dokunmayabilir. O yüzden vücudunuza kulak verin,vücudunuz size sinyal gönderdiğinde o sinyallari uyarı olarak alın ltf!

Kahve detoksu öncesinde bir bloknotu günlük olarak kullanın lütfen!

aşağıdaki soruları yanıtlayınız!

*Öncelikle beynime ben sağlığım için 14 gün kahveye ara veriyorum ,14 günde vücudum kahvenin zararlarından kurtulacak,detoks yapmış olacağım ve sağlığımla ilgili harika bir değişim yaşayacağım.Hazırmıyım?

*Kilom?

*Vücudum sussuz mu? Cildim Kurumu? Mesela ben günde 8-10 bardak su içiyorum ama her zaman cildim kuru ve vücudum sussuz. nedeni ise günde 4-5 bardak kahve içiyorum. her kahve için 2 su bardağı su içmem lazım. içemediğimden 5×2 =10 bardak su kaybım oluyor 8 bardak içtiğimde 2 bardak ekside oluyorum. yani her defasında aaa ben su içiyorum neden sussuz çıkıyorumdediğimde asıl sebep kahve oluyor. günde 8-10 bardak su için kahve içmediğimiz günler vücudumuz nemlenmiş olacak.

*Uykum nasıl?kaç kere uyanıyorum?sabah kalktığımda yorgunmuyum?

*Anksiyetem var mı?

*Sinirli miyim?gerginmiyim? stres var mı?

*Mutsuz muyum? Huzursuzmuyum?

*Kalp çarpıntım var mı?

*Tansiyonum çıkıyormu sık sık?

*Ellerim titriyormu?

*Kahveyi şeker ile tüketiyorum fazla kahve çay içince ne kadar vücuduma şeker giriyor. Böyle hergün şeker alırsam diyabet 2 olmama ne kadar yakınım?

*Sürekli tuvalete gidiyormuyum?

*Dişlerim çürüyormu? sararıyormu?

*Kafam hep bulanık mı ,net düşünemiyorum mu acaba?

 

 

 

Yorum bırakın