Yaşam Tarzı Transformasyon Programı

Ayurveda Tıbbı, klasik Batı tıbbı tarafından da keşfedilmeye başlanan çok önemli bu bilgiyi binlerce yıldır söylemektedir: “Kronik hastalıklar, kilo problemi, beyin fonksiyonlarında bozulma gibi tüm sağlığımız üzerinde etkili olan en önemli faktörlerden biri sindirim sistemi sağlığımızdır.”

Bu sebeple Ayurveda’da “Ne yersen, O’sun” sözü yerine, “Neyi sindirebiliyorsan, O’sun” yaklaşımı esastır.
Bağırsaklarımız aynı zamanda vücudun en büyük bağışıklık organıdır. Bağırsak florası bozulmaya başladığı andan itibaren bağışıklık zayıflamaya, inflamasyon oranı artmaya, fiziksel ve zihinsel olarak muhtelif semptomlar baş göstermeye başlar. Bütünsel sağlık ve dengenin en önemli ikinci temel taşı kuvvetli bir sindirim sistemine sahip olmakta yatar.
Bilim insanları tarafından ikinci beynimiz olarak adlandırılan sindirim sistemimiz hem fiziksel, hem de duygusal durumumuzun ana belirleyicisidir.

Mutluluk hormonu seratoninin %80-95’inin kalın bağırsak duvarlarında salgılandığını hala bilmiyorsanız hemen sindirim sisteminizle daha iyi ilişkiler kurmaya başlayın deriz. 

Program Tarihi: 17 Haziran- 27 Haziran 2024

Program İçeriği :  

  1. İlk 3 Gün Beslenme Programı
  2. Son 7 Gün İçin Menü + Tarifler
  3. Rutinler
  4. Nefes Meditasyonu ve Yoga *5 ders
  5. Yaşam Tarzı Transformasyonu

yaşam tarzı transformasyon programı

BAHAR MEVSİMİ

Bahar mevsimi benim en sevdiğim mevsimdir. Ya sizin ?

Bahar  Uyanışı anlatır bize… yeniden canlanmayı hatırlatır bize. Rengarenk olmamız gerektiğini adeta bize gösterir. Kıpırdanmayı hareketi ifade eder….

Kışın vücudumuz kendini korumaya alır . yağlanır . gıdalarda ağırdır kök sebzeler çıkar. Yağ ve protein ağırlıklı olur menülerimiz. Ağır dedim toprakta ağırdır yağış alır ağırlaşır adeta. Biz giysilerle de ağırlaşırız. İlkbahar geldiğinde nasıl kazakları üstümüzden atıyorsak bedenimizden de biraz toksinleri ve yağları atmalıyız ki hafifleyebilelim ve yaza hazır girebilelim.

Bahar geldiğinde evlerinizden tozları atarak temizlik nasıl yapıyorsak aynen bedenimizde de yapmalıyız hafifleyebilmek için.

Ayrıca baharda beden su tutmaya eğilimlidir doğa gibi. O yüzden o ödemi de tutmaması için kolaylıkla bedenimizden atabilmemiz için bu arınmaya bedenimizin ihtiyacı vardır.

Toksinleri ve ödemi atabildiğimizde bedenimiz dengeye gelecek ve yaz ayına daha sağlıklı ve enerjik olarak giriş yapabileceğiz.

YAZA DAHA HAFİF GİRMEYE NE DERSİNİZ

Bu 10 günlük süreçte bedenimiz hafifleyecek dolayısıyla yağlarımızdan da biraz kilo kaybı olacak, zihnimiz netleşecek, enerji seviyelerimiz yükselecek, mutluluğumuz ve neşemiz artıracak ve cildimiz daha iyi parlayacaktır.

BU PROGRAMDA

Aç kalmadan, sadece sıvı beslenmeden, sağlıklı ev yemeklerine odaklandığımız bir beslenme uygulayacağız. Basit fakat lezzetli, bedeninizi dengeleyici tatlara yer verdiğimiz farklı belki de hiç denemediğiniz lezzetleri içeren iyileştirici ve detoksifikiye edici yemekleri yapmaya denemeye hazır mısınız ?

Karaciğerinizi destekleyecek. Sindirim sisteminizi şifalandıran bu beslenmede bizim vücudumuzda enerji akışında tıkanıklara sebep olan, sindirim sistemini bozan ve toksinlere neden olan gıdalar bu arınma sürecinde menülerimizde yer almayacak. Yerine doğal yetişmiş, sistemimizi temizleyen ve şifalandıran gıdalar olacak.

Lenfatik sistemimiz bizim vücudumuzun en büyük dolaşım sistemidir. Vücudumuzun atıklarını uzaklaştırır. Bedeninizdeki enflamasyon maalesef oksidatif stresle lenfatik akışı engeller.

Bu nedenle bu akışı harekete geçirecek beslenme , rutinler ,yoga ve nefes çalışmalarımız olacak programımızda.

Ve,

Bu 10 günlük süreçte kazandığımız beslenme ve rutin alışkanlıklarımız size daha sonrası için sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanıza teşvik edici olacaktır.

Hazır olanları heyecanla bekliyorum…

Sağlıklı günlere…