Online Ayurvedik Zayıflama ve Detoks

Ayurveda Tıbbı, klasik Batı tıbbı tarafından da keşfedilmeye başlanan çok önemli bu bilgiyi binlerce yıldır söylemektedir: “Kronik hastalıklar, kilo problemi, beyin fonksiyonlarında bozulma gibi tüm sağlığımız üzerinde etkili olan en önemli faktörlerden biri sindirim sistemi sağlığımızdır.”

Bu sebeple Ayurveda’da “Ne yersen, O’sun” sözü yerine, “Neyi sindirebiliyorsan, O’sun” yaklaşımı esastır.
Bağırsaklarımız aynı zamanda vücudun en büyük bağışıklık organıdır. Bağırsak florası bozulmaya başladığı andan itibaren bağışıklık zayıflamaya, inflamasyon oranı artmaya, fiziksel ve zihinsel olarak muhtelif semptomlar baş göstermeye başlar. Bütünsel sağlık ve dengenin en önemli ikinci temel taşı kuvvetli bir sindirim sistemine sahip olmakta yatar.
Bilim insanları tarafından ikinci beynimiz olarak adlandırılan sindirim sistemimiz hem fiziksel, hem de duygusal durumumuzun ana belirleyicisidir.

ayurvedik zayıflama

Mutluluk hormonu serotoninin %80-95’inin kalın bağırsak duvarlarında salgılandığını hala bilmiyorsanız hemen sindirim sisteminizle daha iyi ilişkiler kurmaya başlayın deriz. Bu eğitim serisi yaşamınız boyunca kullanabileceğiniz sağlıklı beslenmeyi yani enflamasyon önleyici beslenmeyi öğrenerek, sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturmanıza yardımcı olacak bilgiler ile birçok tarifin uygulamalı olarak gösterildiği ve oldukça zengin ders notlarının bulunduğu bir müfredat programından oluşmaktadır.

Amacımız; sağlıklı beslenme ve ayurvedik yaşam tarzı ile kalıcı olarak zayıflayarak, wellaging sürecinizi başlatmak ve sağlıklı, enerjik, mutlu ve dengeli bir psikoloji ile ideal kiloda yaşamımızı sürdürmektir.