ŞUBAT Sağlıklı Yaşam Programı

Sık sık gergin, kaygılı, yorgun veya stresli hissediyor musunuz?
İster nefes meditasyonu, ister yin yoga, ister takip etmesi kolay teorik ve pratik uygulamalarla ŞUBAT  YENİLENME PROGRAMINI deneyin!

4 Haftalık Program ile enerjinizi keşfedin , canlı hissetmenize fırsat yaratın!

ŞUBAT ayı boyunca her SALI ve CUMA günleri  11.00-12.00 saatleri veya 21.00-22.00 saatleri  arasında ŞUBAT YENİLENME PROGRAMI canlı dersler  içerir.

NELERDEN BAHSEDECEĞİZ?

Nefes meditasyonu
Bedeni resetleme fasya teorik ve pratik uygulamalar
Yin yoga dersleri
Bedeni resetlemek kök kaslarını güçlendirmek için teorik ve pratik uygulamalar
Akciğerler kapasitesini arttırmak ve stres yönetimi için teorik ve pratik uygulamalar

Daha iyi hissetmek için nasıl nefes alacağınızı öğrenin
Nefes günlük rutinimizin önemli bir parçasıdır. Amerikan Psikoloji Derneği’ne (APA) göre günde yaklaşık 20.000 kez nefes alıyoruz, bu da her yıl yaklaşık 640 milyon nefes anlamına geliyor. Nefes alıp vermek üzerinde bir dereceye kadar kontrole sahip olduğumuz tek otonomik vücut işlevidir. Nefes meditasyonları ile nefesinizi yavaşlatmak için zaman ayırdığınızda, ruh halinizi değiştirir ve bir savaş ya da kaç tepkisinden kaygıyı savuşturan rahat bir duruma geçersiniz.Yapılan araştırmalarda nefes meditasyonlarının kaygıyı azaltmada, öfkeyi yatıştırmada ve hatta beyin fonksiyonlarını iyileştirmede faydalı olduğu bulunmuştur. Nefes meditasyonları ayrıca verimliliği artırmak için de etkilidir.

Bu derste vücudunuzun rahatlamasına ve dengede kalmasına yardımcı olacak şekilde nasıl nefes alacağınızı öğrenebilirsiniz. Hiç bir ekipman veya eşya olmadan, her yerde uygulayabilir ve günün telaşında kendiniz için harika bir molanın tadını çıkartabilirsiniz.

Bedeni resetleyin ve Fasyanızı canlandırın
Fasya, insan vücudunda bulunabilen ve tüm organlarımızı saran ince bir bağ dokusu tabakasıdır. Yoga, fasya esnekliğinin ve hareketliliğinin artmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Esnek bir fasyanın; eklem ağrısının azalması, kaslarda kuvvetin artması, hareket açıklığının artması, yaralanma riskinin azalması gibi pek çok faydası vardır.
Bu derste fasyaya yönelik esnekliğinizi arttıracak teorik ve pratik uygulamaları deneyimleyebilirsiniz.

Yin yoga ile güçlenin ve esneyin

Yin Yoga, uzun süreli asanalara veya “yin”e odaklanan bir yoga tarzıdır. Daha pasif bir yoga şekli olarak kabul edilir Asanlarda uzun süre kalınması ile vücuttaki kaslarda, eklemlerde, bağ dokularda ve fasyada bulunan bağ dokularını uzatmaya ve güçlendirmeye yarar. Kaslardaki toksinlerin atılmasını sağlar. Ağrıların çoğunun bu dokulardan geldiğine inanılır, bu nedenle onları uzatmanın ve güçlendirmenin ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacağı için faydalıdır.

Bu derste 50 dakika boyunca vücuttaki fasya dokusunu açarak hareket açıklığını ve esnekliğinizi arttırmanıza yarayacak YinYoga’yı Sibel Elçin’in keyifli yönlendirmesiyle deneyimleyin.

BU PROGRAM KİMLER İÇİN?
Bu program Nefes ve  Yoga ile ilgilenen herkes için uygundur. Stresini kontrol altına almayı öğrenmek, zihin beden ve ruh dinginliğini sağlamak isteyen herkes katılabilir.

HİÇ YOGA YAPMAYANLARI ÖZELLİKLE NEFES VE YOGA İLE TANILTIRMAK İÇİN SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM…

SADECE ŞUBAT AYINA ÖZEL KATILIMCILARA 1 HAFTALIK SAĞLIKLI BESLENME MENÜSÜ DE HEDİYE!!!!!

HEM BEDENEN HEM ZİHNEN HEMDE RUHEN SAĞLIKLI OLALIM!!!!

Sibel Elçin ile ŞUBAT YENİLENME PROGRAMINA katılarak yaşam enerjinizi keşfedin, esnekliğinizi arttırın.

BAŞVURU : @selcinn instagramından dm den mesajla veya sibeldarcan@icloud.com a isim-soyisim ve cep telefonunuzu yazınız.