Mutlu Omurga İçin Yoga

Omurga sağlığını destekleyen en köklü, en denenmiş disiplinlerden biri yogadır.“Hindistan’da insanların yaşına, omurga sağlığına bakarak karar verirler” Omurgan ne kadar sağlıklı ise o kadar gençsin derlermiş. Omurgamızın hareket kabiliyetini koruması , duruşumuzdan yaşam kalitemize, çok şeyi etkiliyor.

Bu dersde postür duruşumuzu düzeltecek, omurga sağlığı için kaslarımızı güçlendirecek, fasya sistemini çalıştıracak harika akışlar ve yin yoga hareketleri olacak ,nefes ve meditasyonla da harmanlayarak…

Tarih : 5-12-19-26.06.2023 Pazartesi Günleri

Saat : 21.00 – 22.00 arasında

Malzeme : Silindir + Top

Aylık Toplam Grup Ders Ücreti : 450 TL

Ders Süresi : 60 dk

meditasyon yoga

Fasya Sistemi, cilt altımızda derimizin altında bulunan kasları, kemikleri, organların etrafını saran ve birbirine bağlayan, stabilize eden, ayıran iç bağ dokusudur. Fasya sisteminin içinde kan damarları, sinir yapıları, bazı hücre ve lifler bulunur. Günlük koşturmalarda, fazla hareketsizlik durumlarında, stres kaynaklı, kasıldığımızda bu sistemin içinde bulunan damar ve sinir yapıları sıkışabilir. Bu bizde hem ağrı, hem hareket kısıtlamalanmaları hem de psikolojimizi bile etkileyecek hislere neden olabilir. Hatta bu kasılmalar ağrı varsa o ağrının olduğu yerden uzakta bir bölgeden de kaynaklanabilir. Bu nedenle bu çalışmalarımızda tüm bedeni gevşetme çalışmaları yapıyor olacağız Hem aletsiz hem de top ve silindir kullanarak. Fasyamız bizim o kadar önemli ki bizi beynimizden bağırsaklarımıza yani 1. Ve 2. Beyin dediğimiz organlara bağlayan birbiriyle iletişim halinde olmamızı sağlayan bir iletişim organımız gibidir.

Yin yoga, nefes meditasyonu ve fasyal gevşeme teknikleri ile yapacağımız derslerde hedeflerimiz; 

  • *Sağlıklı yaşamak ve yaş almak 
  • *Bütünsel sağlık halimizi korumak
  • *stres ve kaygı seviyelerimizi düşürmek
  • *Dinlendirici ve kaliteli bir uykuya geçiş yapmamız
  • *Dokularımızdaki gerilimi azaltma
  • *Bedenimizdeki daha fazla esneklik ve hareketliliği artırmak
  • *Zindelik, huzur, rahatlama hissini artırmak *Enerji seviyemizi yükseltmek
  • *Kendinize değer verme duyunuzu artırmak

Not; Araştırma ve teori açısından fasya odaklı eğitim sonucunda fasyal sistemin her 6-24 ayda 1 doku hücrelerinin dönüştüğü ve yenilendiği bildirilmektedir. Derslere, düzenli ve süreklilik arz ettiğimizde faydalarını görebileceğimizi unutmayalım.