Palo Santo

Ben ayda 1 yaklaşık evimde tütsü yakmayı çok seviyorum adeta rahatlıyorum. Evdeki negatifliği yok ettiğini düşünüyorum, bir huzur veriyor. Herkese de buradan öneriyorum. Hatta ,verdiği koku ile anında  limbik sistemine ulaşarak , sinir sistemi ve hormonları düzenleyen Hipotalamusu etkilediğinden duygu durumumuzu iyileştirebilir.

Ben Yoga ve Ayurveda Terapist eğitimimde ,eğitimi veren Sevgili Ebru Şınık’tan ilk bu Palo Santo ağacını duydum ve gördüm. Kokusu ve verdiği rahatlık anında hissediliyordu.

Hemen temin etmem gerekiyordu ve Sevgili Ezgi @landostudiocom da buldum. Arada yakıyorum . Strese ve anksiyete ye iyi geldiği söyleniyor.  Palo Santo yu çakmak ile tutuşturuyorum iyice, sonra üfleyip söndürüp elimle sallıyorum ve bir kaseye koyuyorum. odada sönene kadar duruyor . Sonra tüm camları açıp havalandırıyorum .

Bu arada bir deneyin ve ne hissettiğinizi benimle paylaşın… Palo Santo yerine adaçayı da deneyebilirsiniz. Palo Santo sakinleştirici, arındırıcı ve iyileştirici gücünün sizi yenileyip ,yaşam alanınızın enerjisini temizleyip canlandırdığını hissedecekmisiniz? Bana yazın 🙂

 

Yorum bırakın