Kendinize Küçük Bir Sebze Bahcesi Yapın!

Toprakla oynamak insana o kadar iyi geliyor ki… Her yönden…Zihnini boşaltıyorsun,stresini alıyor ve topraklanıyorsun…Üstelik ektiğini de yiyorsun bonus olarak… EEE şahan değil mi sizcede?

EE çok büyük bir bakımda istemiyor. Çok büyük de başlamanız gerekmiyor. Mesela ,işe yani küçük bahcecilik işine ,sürmüş olan soğanlarınızla başlayabilirsiniz. Kendinize bir saksı alın. Balkonunuz varsa mükemmel.

Sürümüş olan soğanlara toprakta yer açın. İçine oturtun sonrada yeşil yani taze soğan olacak yere kadar toprakla örtün üzerini ve sıkıştırın.

Sonra bu keyfi aldıktan sonra nane ekin. nane çok arsızdır yayılır çoğalı. bakımı kolaydır.sonra maydanoz,taze kekik ,dereotu, bu şekilde devam edin. Biberiye..roka Hatta sürmüş olan patateslerinizi aynen soğan gibi toprakla buluşturun. … küçük şirin saksılar oluşturun. Sonra da aklınıza ben geleyim olurmu?

Haa unutmadan birde, topraktan direk sofranıza geldiğinde maksimum besin değerleini almış oluyorsunuz vücudunuza… Oysaki dışardan aldığınız bir maydanozun kaç gün önce koparıldığını ,ilaçlı olup olmadığınıda maalesef bilemeyiz…

Sağlıklı,mutlulukla kalın!

 

 

 

 

Yorum bırakın